Umożliwiamy naszym Klientom
płacenie kartami płatniczymi

 

Ortodoncja

Ortodoncja:
Proste zęby to nie tylko ładny uśmiech. Prawidłowa relacja zębów górnych i dolnych to zmniejszenie ryzyka występowania paradontozy. "Wyrównane" zęby łatwiej oczyszczać i chronić przed próchnicą. Zatem proste zęby to uśmiech ładny i zdrowy! Pacjentem lekarza ortodonty może zostać każdy bez względu na wiek.Wady zgryzu korygować można nie tylko u dzieci i młodzieży ale również u dorosłych. Stosować można dwa rodzaje aparatów: ruchome (zdejmowane) i stałe.

Leczenie aparatami ruchomymi: Zaleca się je głównie dla dzieci pomiędzy 4. a 12. rokiem życia, a więc przed zakończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparat ruchomy należy nosić co najmniej 4 do 6 godzin w ciągu dnia oraz zakładać na noc. Skuteczność leczenia zależy od współpracy dziecka ponieważ wymaga systematycznego noszenia aparatu.

Leczenie aparatami stałymi: Zaleca się je zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Elementy aparatu mocuje sie na zębach na czas leczenia za pomocą specjalnych klejów.Aparat działa więc przez 24 godziny na dobę co jest jego największą zaletą. W trakcie leczenia zęby i aparat muszą być dokładnie czyszczone po każdym posiłku i przed snem.Zaleca się również profesjonalne oczyszczanie w gabinecie stomatologicznym.Należy unikać pokarmów bardzo twardych i bardzo lepiących, które mogą uszkodzić aparat.
 


Prywatna Praktyka Stomatologiczna Rafal Praszek, ul. Armii Krajowej 33/5, 19-300 Ełk, tel: 87 610 85 49, kom. 503 558 133, praszek@stomatologia.elk.pl