Umożliwiamy naszym Klientom
płacenie kartami płatniczymi

 

Stomatologia zachowawcza


Celem stomatologii zachowawczej jest:
  • oczyszczenie ubytku próchnicowego
  • ochrona twardych tkanek zęba i izolacja miazgi przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (chemicznych, bakteryjnych, termicznych)
  • przeciwdziałanie odnawianiu się procesu próchnicowego
  • zachowanie żywotności miazgi
  • odtworzenie kształtu zęba przywrócenie jego funkcji
W zależności od położenia, rodzaju i rozległości ubytku, a także wieku pacjenta, stosuje się różne materiały.

AMALGAMATY - są to materiały w kolorze srebrnym o dużej trwałości. Są szczególnie polecane w niedużych ubytkach zębów bocznych i u osób z obniżoną higieną jamy ustnej. Obecnie produkowane amalgamaty nie są szkodliwe.

KOMPOZYTY - dzięki możliwości doboru idealnego koloru są najczęściej stosowane, szczególnie w zębach przednich. Ich szczelność, ze względu na kurczliwość podczas polimeryzacji (szczególnie w dużych ubytkach), wynosi do kilku lat. Niektóre kompozyty dzięki zawartości fluoru mają właściwości profilaktyczne i są szczególnie polecane w zębach mlecznych.

INLEYE - jest to odrębna grupa wypełnień wykonywanych z ceramiki lub ze stopów złota. Podstawową zaleta tych wypełnień jest stabilność kształtu, odporność na ścieranie i duża szczelność. Ich wykonanie jest wieloetapowe i wymaga współpracy pracowni protetycznej, co czyni je stosunkowo drogimi. Warunkiem powodzenia leczenia jest ścisła współpraca pacjenta z lekarzem i przestrzeganie wszystkich zaleceń oraz regularne wizyty kontrolne (dzieci co 3 m-ce, dorośli co 6 m-cy).
 


Prywatna Praktyka Stomatologiczna Rafal Praszek, ul. Armii Krajowej 33/5, 19-300 Ełk, tel: 87 610 85 49, kom. 503 558 133, praszek@stomatologia.elk.pl